Észak-Korea határozottan kiáll az álláspontja mellett, még Donald Trumpnak is ellenáll - értesülhetünk a Liner.hu cikkéből.

A KCNA állami hírügynökség jelentése alapján az észak-koreai külügyminisztérium egy névtelen szóvivője éles kritikával illette a három ország erőfeszítéseit, amelyeket elavultnak és értelmetlennek minősített. A szóvivő hangsúlyozta, hogy az ilyen irányú lépések csupán az ellenségeskedés és a konfliktusok fokozódását eredményezhetik.
A müncheni biztonsági konferencián Marco Rubio, az Egyesült Államok külügyminisztere, Cho Tae-yul, Dél-Korea külügyminisztere, valamint Iwaya Takeshi, Japán külügyminisztere közösen nyújtották be nyilatkozatukat, amelyben hangsúlyozták elkötelezettségüket Észak-Korea teljes atomfegyver-mentesítése iránt.
Az észak-koreai álláspont szerint azonban a nukleáris fegyverek az ország alkotmányában rögzített önvédelmi eszközök, amelyek a béke és a szuverenitás védelmét szolgálják mindaddig, amíg az USA és szövetségesei fenyegetést jelentenek, írja a Reuters.
Lee Jae-woong, a dél-koreai külügyminisztérium szóvivője sajtótájékoztatón jelentette ki, hogy Észak-Koreát soha nem fogják atomhatalomként elismerni, és reményét fejezte ki, hogy Phenjan belátja, a nukleáris és rakétafejlesztések csak akadályozzák saját biztonságát és gazdasági fejlődését.
A dél-koreai hadsereg bejelentette, hogy hadrendbe állította legújabb hazai fejlesztésű bunkerromboló rakétáját, a KTSSM-et. Az "Ure", vagyis "mennydörgés" névre keresztelt fegyverrendszer kiemelkedő képességekkel bír: képes egyszerre, nagy pontossággal csapást mérni Észak-Korea hosszú hatótávolságú tüzérségi rendszereire, amelyek vészhelyzet esetén komoly veszélyt jelenthetnek a Szöul térségére.