A brit miniszterelnök éles kritikát fogalmazott meg Elon Musk cégeivel és tevékenységeivel kapcsolatban. Az esemény során a politikai vezető kifejtette aggályait a technológiai óriás hatásairól és felelősségéről a globális piacon. A miniszterelnök hangsúl

Hétfőn Sir Keir Starmer, a brit miniszterelnök, határozottan bírálta Elon Musk amerikai milliárdos, valamint Donald Trump megválasztott amerikai elnök kormányának leendő tagjai által a brit belpolitikáról és a brit kormányról tett nyilatkozatokat, amelyek az utóbbi időszakban hangzottak el - számol be róla az MTI.
Musk, aki a Trump-kormányban várhatóan a kormányzati hatékonyságért felelős társminiszteri tisztséget tölti majd be, az általa birtokolt X portálon az elmúlt időszakban sok egyéb állítás mellett "nemi erőszakban viselt bűnrészességgel" vádolta Starmert, arra utalva, hogy szerinte a jelenlegi munkáspárti brit kormányfő az angol-walesi főügyészség korábbi igazgatójaként nem lépett fel kellő eréllyel a gyerekek elleni szexuális bűncselekményeket elkövető szervezett bűnözői csoportokkal szemben. Musk egyik bejegyzése szerint Starmert ezért "börtönbe kellene zárni".
Starmer, aki a brit állami egészségügyi rendszer (NHS) várólistáinak csökkentését célzó kormányzati kezdeményezést mutatott be hétfőn, a beszédét követő sajtótájékoztatón - egy amerikai milliárdossal kapcsolatos kérdésre reagálva - úgy nyilatkozott, hogy...
azok, akik hazugságokat és álinformációkat terjesztenek a lehető legszélesebb körben, nem az áldozatokkal törődnek, hanem saját magukkal.
A brit miniszterelnök kiemelte, hogy a főügyészség vezetőjeként eltöltött időszaka alatt eddig soha nem tapasztalt mértékben indult büntetőeljárás szexuális indíttatású gyermekbántalmazási ügyekben.
Musk nemrégiben nagy port kavart azzal, hogy nyilvános felhívásban állt ki a brit szélsőjobb egyik prominens figurája, Tommy Robinson szabadon engedéséért. Robinson, aki az English Defence League (Angol Védelmi Liga) nevű, szélsőségesen iszlámellenes csoport alapítója, tavaly másfél év börtönbüntetést kapott, miután egy közösségi média videóban "erőszakos huligánnak" titulált egy fiatal szíriai menedékkérőt. A fiatalembert korábban fizikai bántalmazás érte angliai szálláshelyén, ami tovább feszítette a már amúgy is feszültségekkel teli társadalmi diskurzust. Musk lépése újabb vitákat generált a szólásszabadság határait és a társadalmi felelősséget érintő kérdésekben.
Musk hétfőn az X portálon szavazásra tette fel azt a kérdést is, hogy Amerika "megszabadítsa-e a brit népet zsarnoki kormányától".
Elon Musk a németek után újabb európai állam esetében dobott be egy saját politikai ízlésének megfelelő ötletet. A Donald Trump fő támogatójává avanzsált milliárdos december végén azzal állt elő, hogy a szélsőjobboldali AfD Németország utolsó reménysugara. Eközben Olaf Scholz német kancellár úgy gondolja, hogy megtalálta a receptet Elon Musk tech-milliárdos online fokozódó politikai támadásainak kezelésére: "Ne etesd a trollt!"