Megérkezett a Jó Gazda áprilisi kiadása! Fedezd fel a legújabb híreket és érdekességeket a mezőgazdaság világából!


A Jó Gazda idei április számában a zöldségtermesztők áttekintést kapnak a zöldségnövények ebben a hónapban esedékes vetési szabályairól, az egyes fajták és fajok ajánlott vetési mélységeiről, a nehezen kelő zöldségfajták soraiba ajánlott gyorsan kelő kiegészítő jelölő növények szerepéről. A termelők megismerkedhetnek a térségünkben elsősorban háztáji feltételek között nevelt csillagtök termesztési feltételeivel, az áprilisi vetések és/vagy palántázások előnyeivel és hátrányaival, a mángold termesztésével és felhasználási lehetőségeivel.

A gyümölcstermesztők számára a lap e havi száma az időszerű tennivalók mellett felhívja a figyelmet a szamóca telepítésének lehetőségére, a gyümölcsfák védelmében végzett kezelések megelőző jellegére, konkrét példával illusztrálja az oszlopos gyümölcsfák háztáji telepítésének lehetőségét és előnyeit/hátrányait. A szőlőtermelők a lugasok formáival és a szőlő erőteljesebb metszésének szabályaival ismerkedhetnek. Bemutatja a lap a kiváló fagytűrő képességekkel rendelkező homoktövis telepítésének feltételeit is.

A biológiai növényvédelem területén ez a hónap bemutatja a legfontosabb teendőket, miközben alaposan áttekinti a különböző kártevők és kórokozók ellen alkalmazható környezetbarát eljárásokat, valamint az azokhoz ajánlott készítményeket. A háztáji kertekben tevékenykedő gazdálkodóknak részletes útmutatók állnak rendelkezésükre a hagyományos növényvédelmi feladatok elvégzéséhez, beleértve az egyes kezelésekhez engedélyezett szerek részletes leírását is.

A szántóföldi növénytermesztés terén az új rovatunkban a repce növényvédelmi lehetőségeit érintő legfrissebb ajánlataival foglalkozunk. Figyelembe véve a klímaváltozás hatásait, valamint a különböző növényvédelmi hatóanyagok tiltását, bemutatjuk a legújabb innovatív termékeket. Ezen kívül részletesen ismertetjük a kalászos növények tavaszi kezelési technológiáit és alkalmazható készítményeit. Az olvasók számára emellett betekintést nyújtunk a szóját fenyegető gombás betegségek világába is, hogy átfogó képet kapjanak a modern növényvédelem kihívásairól és lehetőségeiről.

A virágtermesztők az ázsiai boglárka és a klívia neveléséről olvashatnak, az állattartók a naposcsibék fogadásához szükséges feltételekkel ismerkedhetnek, a méhészek a kaptárszemlék gyors és célirányos elvégzéséhez és a mézkamrák felhelyezéséhez kapnak tanácsokat. (sz)

Related posts