Kiszivárgott a Toyota új stratégiája: a vállalat célja, hogy a Tesla nyomdokaiba lépjen, és hasonló innovatív technológiákat és fenntartható megoldásokat kínáljon.

A japánok Kínában hasonló bánásmódért lobbiznak, mint amit a Tesla élvez.
A Toyota vezetése elhatározta, hogy Kínában új villanyautó-összeszerelő üzemet létesít, bízva abban, hogy a helyben előállított elektromos járművekkel képes lesz konkurálni a helyi villanyautó-gyártókkal.
A Reuters hírügynökség a Nikkei üzleti hírportál értesülését vette át, amit a Toyota nem erősített meg, bár nem is cáfolt. A japán autógyártók európai és észak-amerikai versenytársaikhoz hasonlóan egyre jobban szenvednek a kínai piacon, miután az elektromos autók fejlesztésében lemaradtak kínai kihívóiktól, és így fokozatosan elvesztik piaci részesedésüket.
A friss hír szerint a Toyota a Lexus elektromos meghajtású verzióit akarja gyártani az új üzemben, amelyet Sanghajban akarnak felépíteni. A japán vállalat a többi külföldi céghez hasonlóan közös vállalatokkal van jelen a kínai piacon. A pekingi kormány korábban ragaszkodott ehhez a formához, mert abban bízott, hogy a helyi szakemberek így tanulhatják meg, az autógyártás titkait.
A Toyota jelenleg együttműködik a GAC Group és a FAW Group cégekkel az ázsiai piacon, ahol közösen gyártják autóikat. Ugyanakkor a japán vállalat szándéka, hogy az új gyárát függetlenül üzemeltesse. A Toyota állítólag intenzíven lobbizik azért, hogy Kínában hasonló előnyöket élvezzen, mint az amerikai Tesla, amely adókedvezményekben részesül, birtokolhatja a gyár alapjának számító földterületet, és közvetlen támogatást kap ahhoz, hogy helyi partner nélkül gyártson autókat. Novemberben a Toyota bejelentette, hogy 2030-ra 2,5 millió járművet kíván értékesíteni Kínában. Ennek érdekében nemrégiben megkezdte a bZ3X elektromos SUV előrendeléseit, amelyet versenyképes áron, 100 ezer jüanért (körülbelül 5,5 millió forint) kínálnak a kínai vásárlóknak.