Hunter Biden laptopja körüli botrány komoly aggodalmakat ébreszthet a leköszönő elnöki adminisztráció tagjaiban. Az ügy nemcsak politikai, hanem jogi következményekkel is járhat, amelyek árnyékot vethetnek az eddigi teljesítményükre. Az információk kisziv

Ahogy azt korábban lapunk is közzétette, az Egyesült Államok pénzügyminisztériuma Rogán Antalt a szankciós listájára tette. A Miniszterelnöki Kabinetiroda szerint ez a lépés nem más, mint egy aprócska bosszú az amerikai távozó adminisztráció részéről, amely hazánkat ellenségként kezelte. Most azonban új fényben tűnhet fel ez az ügy, különösen a Hunter Biden laptopján fellelt dokumentumok tükrében.
Egy 2023-as Telex-cikkben megjelent információk nyomán felvetődött az a lehetőség, hogy a laptopon található adatok Magyarországra érkeztek. Ha ez valóban így van, akkor a laptop tartalma és Magyarország közötti összefüggés potenciálisan diplomáciai feszültségeket generálhat. Emellett érdemes elgondolkodni azon is, hogy esetleg komoly bizonyítékok rejtőznek ezen a laptopon.
A New York Post 2020 októberében tette közzé, hogy Hunter Biden 2019 áprilisában egy Delaware állambeli számítógép-szervizben hagyta hátra laptopját, amelyen számos személyes fájl és üzleti email található. A szerviz tulajdonosa később átadta a laptop tartalmát az FBI-nak, valamint Rudy Giulianinak, aki Donald Trump akkori személyes ügyvédje volt. Az átadott adatok között állítólag olyan emailek és dokumentumok is találhatók, amelyek Joe Biden ukrajnai ügyleteivel, valamint Hunter Biden külföldi üzleti tevékenységeivel kapcsolatos információkat tartalmaznak.
A Rogán Antal elleni szankciók kapcsán a magyar kormány politikai bosszút emleget, amelyet az Orbán-kormány Donald Trump iránti támogatására vezetnek vissza. Az amerikai szankciók értelmében Rogán Antal minden amerikai érdekeltségű vagyona befagyasztásra kerül, és az amerikai állampolgároknak tilos vele gazdasági kapcsolatokat fenntartani.
Ez a lépés a távozó, sikertelen amerikai nagykövet utolsó, pitiáner bosszúja. Január 20. után az Amerikai Egyesült Államoknak új kormánya és új elnöke lesz. Hivatalba lépésük után megtesszük a szükséges jogi lépéseket-reagált a döntésre a Miniszterelnöki Kabinetiroda.
Lapunk korábban többször is foglalkozott a Biden-családot körülvevő korrupciós ügyekkel. Az Egyesült Államok képviselőházának felügyeleti és elszámoltathatósági bizottsága (Oversight Committee) arra a megállapításra jutott, hogy Joe Biden politikai döntéseit pénzért cserébe hozta meg, és az FBI rendelkezik bizonyítékokkal, amelyek ezt alátámasztják.
Korábban több republikánus már az elnök elleni impeachment-eljárást (közjogi felelősségre vonás) is szóba hozta, amely Marjorie Taylor Greene republikánus képviselő szerint a Donald Trump korábbi elnökkel ellen indítottakkal szemben "bizonyítékokon alapulna".
Joe Biden a választási kampány során határozottan kijelentette, hogy nem fog kegyelmet adni fiának, Hunter Bidennek, aki korrupcióval kapcsolatos ügyekbe keveredett, és akit büntetőeljárások során elítéltek.
Joe Biden megfogalmazta a gondolatait, de úgy tűnik, nem tudta elérni a kívánt egyediséget.
Hunter Biden 2024 őszén Kaliforniában szembesült a bírósággal, ahol körülbelül 1,4 millió dollár adó megfizetésének elmaradása miatt kellett felelnie. Azonban a büntetőeljárásra végül nem került sor, mivel az elnök fia váratlanul vádalku keretében elismerte a bűnösségét.
A leköszönő elnök úgy véli, hogy hű maradt az ígéreteihez, amelyeket hivatalba lépésekor tett. Döntését azzal támasztotta alá, hogy a fia ellen folyó büntetőeljárás szelektív és méltánytalan, továbbá rámutatott arra, hogy a vádhatóság ritkán emelt vádat a fia által elkövetett, fegyvervásárlással kapcsolatos ügyekben. Biden szerint világosan látható, hogy fiát másként kezelték, és ezért úgy gondolja, hogy megérdemli az elnöki kegyelmet.