Gyopáros Alpár kijelentette, hogy a gyermekes családok számíthatnak a kormány támogatására, hangsúlyozva a családok megerősítésének fontosságát. A kormány elkötelezett amellett, hogy a családok életkörülményeit javítsa, és különböző programokat indítson a


Zsigó Róbert felhívta a figyelmet arra, hogy január 1-jén, a sikeres bérmegállapodás révén, a minimálbér 290 800 forintra, míg a garantált bérminimum 348 800 forintra emelkedett. Ennek következtében több családtámogatási forma is növekedett, ami jelentős segítséget nyújt a családoknak.

A gyermekgondozási díj (gyed), a nagyszülői gyed és az örökbefogadói támogatás maximális összege 373 520 forintról 407 120 forintra emelkedett – tájékoztatott a szakértő.

Zsigó Róbert hangsúlyozta, hogy a diplomás gyedben részesülők számára a támogatás mértéke is emelkedik. Az alapképzésben tanulók esetében a tavalyi 186 760 forint helyett 2025-re 203 560 forintra számíthatnak, míg a mesterképzésben részt vevők 228 200 forint helyett 244 160 forintot kaphatnak.

A gyed összege 290 800 forintra emelkedett, és azok a szülők, akik egyedül nevelik gyermeküket, és az állam átvállalja a gyermektartási díj költségeit, havonta több mint 87 ezer forintot vehetnek figyelembe - részletezte az államtitkár.

Zsigó Róbert bejelentette, hogy a táppénz maximális mértéke is növekedett, és 2025-re már napi 19 ezer forint feletti összeggel számolhatunk.

Az érintettek számára februárban kezdődően emelt összegű ellátásokra számíthatnak, amelyek igénylésére nincs szükség, hiszen azokat automatikusan, előre meghatározott módon emelik - tájékoztatta a közvéleményt az államtitkár.

Hangsúlyozta, hogy a kormány két lépésben - először júliusban, majd pedig a következő év januárjában - meg kétszerezi a családi adókedvezmény mértékét.

Zsigó Róbert hangsúlyozta, hogy a gyermekes családok mindig számíthatnak a támogatásunkra, hiszen a gazdaság fejlődésével ők az elsők, akiket szeretnénk segíteni.

Related posts