A Hungarian Startup University Program dinamikusan fejlődő, kreatív megoldásokkal teli kezdeményezés, amely a friss és innovatív ötletek születésének teret ad.

Körülbelül 130 ELTE-s hallgató zárta le az innovációs program első félévét. A tavaszi szemeszter során a legígéretesebb ötletek kidolgozásán 13 ELTE-s ötletgazda és csapata dolgozik, hogy továbbfejlessze saját startup-ötletét.
A Hungarian Startup University egy átfogó oktatási programot kínál, amelynek fő célja, hogy a magyar egyetemisták mélyebb betekintést nyerjenek az innovációs ökoszisztéma rejtelmeibe. A résztvevők megismerkedhetnek a modern vállalkozói alapelvekkel, és különös figyelmet fordítunk a startupok dinamikus működésére és fejlődési lehetőségeire.
Az e-learning kurzus első félévében majdnem 130 ELTE-s hallgató zárta sikeresen a programot. A képzés során a résztvevők hét különféle modulon keresztül mélyedtek el a következő témákban: ötletgenerálás, piackutatás és termékfejlesztés, marketing, értékesítési stratégia, üzleti modellek, pénzügyi tervezés, valamint jogi és HR alapok, mindezek mellett betekintést nyertek a startup világába is. Az innovatív gondolkodás előmozdítása és a startuppal kapcsolatos ismeretek elsajátítása volt a kurzus középpontjában. A Nemzeti Innovációs Ügynökség értékelése alapján az ELTE-s hallgatók kiemelkedően teljesítettek, átlagosan 4,48-as eredményükkel bizonyítva tudásuk és elkötelezettségük szintjét.
A Hungarian Startup University Programban az első félév végén a vizsga mellett a hallgatók vállalkozási ötletükről one-pagert készítenek, ezzel pályáznak ötletük támogatására. A one-pagerek ELTE-s bírálata kari szakértők (Büdy Zoltán Kaloján, GTK; Horváth Zsolt, BTK; Kacskovics-Bucsi Judit, TTK; Kovács László, TáTK Savaria Egyetemi Központ; Nádasdy Zoltán, PPK; Svraka Bernadett, TÓK; Tarcsi Ádám, IK) az Egyetemi Stratégiai Iroda és az Innovációs Központ munkatársainak együttműködésével történt.
Jelenleg aktívan folyik a kurzusfelvétel a második félévre, ahol tizenhárom tehetséges ELTE-s ötletgazda van jelen, akik lehetőséget kapnak arra, hogy csapatot építsenek és megvalósítsák innovatív ötleteiket ösztöndíjas támogatás mellett.
A HSUP következő félévében a hallgatók a már említett tizenhárom ELTE-s projekt továbbfejlesztésén fognak munkálkodni, csapatokba szerveződve. Ezek a csapatok 2-3 főből állhatnak, és a résztvevők havi 50.000 Ft-os ösztöndíjat kapnak, amely négy hónapon keresztül jár. Azok a hallgatók, akik nem jutottak tovább ötletgazdaként, szintén lehetőséget kapnak a fejlődésre, hiszen a győztesekhez csatlakozva, ösztöndíjas formában folytathatják a kurzus következő szakaszát.
A csapatok létrehozását matchmaking rendezvények segítik elő, míg a félév folyamán tapasztalt mentorok támogatják a hallgatók munkáját. Az ELTE hallgatóit segítő csapat – mely az Egyetemi Stratégiai Irodából, az Innovációs Központból, valamint kari és külső szakértőkből áll – különféle workshopokkal és tréningekkel várja az érdeklődőket. Emellett segítséget kínálnak vállalati partnerek felkutatásában és a szellemi tulajdonnal kapcsolatos kérdések megválaszolásában is.
A félév végén a legjobban teljesítő csapatok számára egy izgalmas lehetőség nyílik meg: részt vehetnek egy nyilvános bemutatón, amelyet inkubátorok és befektetők előtt tartanak. Itt nemcsak a projektjeik népszerűsítésére van lehetőségük, hanem akár újabb finanszírozási forrásokat is szerezhetnek. A 2024-es Demo Day különösen emlékezetes volt, hiszen hét ELTE-s hallgató 1 millió forintos ösztöndíjat nyert el, ezzel is támogatva innovatív ötleteik megvalósítását.