Ezek a hazai termékek viselik a legnagyobb terhet Trump vámháborújának következményei alatt.

Az amerikai vámemelések leginkább a magyar hadi- és autóipart sújtják, veszélyeztetve az exportot és a munkahelyeket.
Donald Trump április 2-án bejelentett vámemelési intézkedései, amelyek több mint 160 országot érintenek, komoly nehézségeket okozhatnak a magyar gazdaság számára. Az Európai Unióra és Magyarországra egyaránt 20%-os vámtarifa lép életbe. Különösen aggasztó, hogy a hadiipari export több mint felét, míg az autóipari export 12%-át az Egyesült Államokba irányítják. Ezt az Oeconomous elemzése alapján a Pénzcentrum számolt be, rávilágítva a helyzet súlyosságára.
Donald Trump április másodikán bejelentett kereskedelempolitikája, és az ahhoz kapcsolódó vámok alapvetően átformálhatják a múltbeli két és fél évtized nemzetközi kereskedelmi táját. Bár a magyar hadiipar csupán kis szeletét képviseli az összes exportnak, az Egyesült Államokba irányuló kivitelének jelentős része most komoly kockázatokkal néz szembe. Különösen a győri Audi-gyárra érdemes figyelni, amely a legnagyobb mértékben érintett lehet a változásokban. Ezzel szemben a kecskeméti Mercedes és a debreceni BMW gyárak alacsonyabb költségszerkezete révén akár előnyhöz is juthatnak. A vámpolitika következtében a két utóbbi gyártó növelheti termelését, köszönhetően a magyarországi kedvezőbb vállalati szabályozásoknak, a töredékes energiaköltségeknek és az alacsonyabb adóterheknek. Így a hazai gyártók összességében kedvezőbb pozícióban lehetnek a most bevezetett vámokkal szemben.
A magyar gazdaság közvetlen amerikai exportja 4,1%-ot tesz ki, de a közvetett hatások ennél súlyosabbak lehetnek. Sok magyarországi alkatrészt más országokban szerelnek össze végtermékekké, melyeket aztán az USA-ba exportálnak. Így a vámemelések közvetetten is csökkenthetik a hazai termelést és foglalkoztatást.
A magyar kormány remélte, hogy külön megállapodást köthet az Egyesült Államokkal, de Trump egyértelművé tette, hogy az EU-t egységes blokkként kezeli a kereskedelmi tárgyalásokon. Ez meghiúsítja a magyar diplomácia azon törekvéseit, hogy különmegállapodást kössön az USA-val.
A Trump-adminisztráció törekvése az amerikai ipar felélesztésére és a rozsdaövezetek újjáélesztésére irányul. E törekvések azonban globális szinten protekcionista tendenciákat gerjeszthetnek, amelyek tovább súlyosbíthatják a magyar exportőrök helyzetét. A magyar gazdaság szempontjából elengedhetetlen lesz új piacok felfedezése, valamint az Európai Unión belüli kereslet serkentése, hogy ellensúlyozni tudjuk az amerikai piacon bekövetkezett esetleges veszteségeket.