"Ez az oltás olyan, mint egy ritka gyöngyszem a megelőzés ékszerláncában."


A méhnyakrák kialakulásának hátterében a leggyakrabban a humán papillomavírus (HPV) okozta fertőzés áll. A védőoltás azonban jelentősen csökkentheti a betegség kialakulásának kockázatát, ezáltal tehát életeket menthet.

"A méhnyakrák elleni küzdelem egyik legerősebb eszköze a HPV elleni védőoltás. Ez az oltás olyan, mint egy különleges gyöngy a megelőzés láncában: megvédi a jövőnket, és esélyt ad arra, hogy megelőzzük a méhnyakrákot, és számos más betegséget, amelyeket a vírus okozhat" - olvasható a Mályvavirág Alapítvány közelmúltbeli Facebook-posztjában.

Legtöbbször a humán papillomavírus a méhnyakrák okozója, az oltással viszont csökkentő a betegség kialakulásának kockázatát. A HPV azonban nemcsak a méhnyakrákért, hanem más daganatos betegségekért is felelőssé tehető, ezért mindkét nem számára fontos a védelem.

Bár a legideálisabb időszak az oltás beadatására a 12 és 15 éves kor közé esik, hiszen ilyenkor még lehetőség nyílik arra, hogy időben megkapjuk a szükséges védelmet, fontos megemlíteni, hogy felnőttként is ajánlott a vakcina felvétele. Az immunizálás sosem késő, és felnőttként is hozzájárulhatunk egészségünk megőrzéséhez.

"A védőoltás egy olyan döntés, ami hatalmas hatással lehet az életünkre. Ha már te vagy a gyermeked megkapta az oltást, akkor egy jelentős lépést tettél a saját és a körülötted élők egészségéért. Ha pedig még nem élvezted ezt a lehetőséget, most itt az idő, hogy informálódj és cselekedj! Építsük együtt a biztonságosabb, egészségesebb jövőt, és tegyük még erősebbé közösségünket a védőoltásokkal, mintha gyöngyökből álló ékszert formálnánk."

Related posts