Deutsch Tamás disputálni kezdett Magyar Péterrel, és próbálta a saját szavait visszafordítani ellenfele érveire.


Most akkor kamuállás EP-képviselőség vagy sem? És amúgy is: ki, mennyi ülésen vett részt? Vélhetően lesz még a történetnek folytatása.

"Az utolsó hat hónap során az Európai Parlament plenáris üléseinek 71 százalékán jelen voltam. Ezzel szemben Magyar Péter csupán a plenáris ülések 28 százalékán képviselte magát. De akkor most hogy is van ez???" - osztotta meg Deutsch Tamás a Facebookon szerdán.

A fideszes EP-képviselő bejegyzése azt követően jelent meg, hogy Magyar a közönségétől kérte ki a véleményét arról, folytassa-e képviselői tevékenységét az Európai Parlamentben. A 65 ezer érkezett szavazatból az állítása szerint 95 százalék támogatta, hogy ne lépjen vissza. Ezt követően a Tisza Párt elnöke javaslatot tett, hogy Deutsch Tamás is rendezzen egy hasonló, nyílt szavazást, hogy kiderüljön, az emberek támogatják-e, hogy ő továbbra is európai parlamenti képviselő maradjon.

Áttekintettük az Európai Parlament hivatalos weboldalát, hogy ellenőrizzük Deutsch számításának hitelességét. Az eredmények alapján megállapítható, hogy a fideszes képviselő alulértékelte mindkét politikai társának teljesítményét. Deutsch az ülések 89 százalékán, míg Magyar csupán 37 százalékán volt jelen.

Deutsch a legutóbbi bejegyzésében kifejtette, hogy Magyar Péter képviselősége csupán látszat, amely mögött valós szándékok rejtőznek. Szerinte a mentelmi jog csupán egy eszköz Magyar számára, hogy elkerülje a lopás miatt folyó nyomozást, amely egy mobiltelefon Dunába dobásához kapcsolódik. A "kamuállás" kifejezés használatával arra céloz, hogy Magyar állítólag egy chatbeszélgetés során azt mondta: az EP-képviselői pozíció valójában csupán annyit jelent, hogy elegendő két hetet az Európai Parlamentben tölteni, miközben a havi 20 ezer eurós juttatás csak hab a tortán.

A magyar hatóságok két különböző ügy kapcsán kérvényezték Magyar Péter mentelmi jogának felfüggesztését. Az első kérelem tavaly októberben érkezett, majd novemberben az Európai Parlament elnöke bejelentette, hogy megkapta a magyar hatóságok hivatalos kérését a mentelmi jog felfüggesztésére. A folyamat következő lépéseként január 23-án az Európai Parlament jogi szakbizottsága foglalkozik Magyar Péter mindkét ügyével.

Related posts