A tél elérkeztével újra felbukkan a csíkos ing, mint a hideg évszak egyik megkerülhetetlen alapdarabja. A stílusos csíkok nemcsak melegen tartanak, hanem a megjelenésünket is feldobják. Érdemes felfedezni, hogyan kombinálhatjuk ezt a klasszikus darabot, h

Vannak olyan ruhadarabok, amelyek semmi esetre sem hiányozhatnak a gardróbunkból. Ezek közé tartoznak a farmerek, kötött pulóverek és az ingek, azokon belül is a laza, csíkos ing, amely univerzális, de mégis klasszikus darabja a gardróbnak. Nem túl feltűnő, de mégis kényelmes és magabiztosságot ad. Ráadásul viselheted munkába, de a legjobb, ha hétvégén viseled farmerral, vagy valami hasonlóan laza, de divatos dologgal. Egy ing, amit eddig irodai viseletnek tartottál, most már a piaci bevásárlás vagy művészeti galériákban való látogatás alkalmával is megállja a helyét. Mutatjuk hol szerezd be!
A középkorban a csíkos póló, pulcsi vagy ing viselése hatalmas bajba sodort volna a pápával szemben, ugyanis a csíkos ruhadarabokat az ördög biztos jeleként tartotték számon. A középkor folyamán a csíkos öltözék a kevésbé szerencsések "egyenruhájává" vált. Prostituáltak, hóhérok, leprások, udvari bolondok, hűtlen Kerekasztal-lovagok, eretnekek, házasságtörő feleségek, őrültek és elítéltek hordták, hogy csak néhányat említsünk. Ezután jó pár év eltelt, amikor is a csíkok új szerepet kaptak. Az 1920-as években a női sportruházatban is gyakran viselték, valamint a kor hírességei, mint Al Capone is szívesen viselték.
Ahogy átlépünk az 1940-es évek küszöbére, a csíkos póló új jelentőséggel bővül, és a francia haditengerészet jóvoltából igazi stílusikonként emelkedik ki. A csíkos viselet már nem csupán egy társadalmi alsó réteghez tartozik, hiszen a franciák a marinière variációval új dimenziókat nyitottak meg. Ez a 21 csíkból álló minta, amely mindegyik Napóleon egy-egy győzelmét szimbolizálta, eredetileg a francia tengerészek egyenruháját képezte. Ahogy az lenni szokott a katonai öltözködés esetében, ez a stílus lassan, de biztosan beszivárgott a mindennapi divat világába, világszerte elvarázsolva az embereket.
Az 1970-es és 1980-as években a csíkos ruhák, különösen a csíkos pólók, a punk, hippie, rocker és motoros kultúrák szimbólumai lettek. Ezen viseletek nem csupán divatot képviseltek, hanem a társadalmi renddel szembeni elégedetlenség kifejezőeszközei is. A csíkos anyagok tehát újra visszakerültek azokhoz, akik egykor a társadalmi kirekesztettség jeleként hordták őket, így újraértelmezve a múlt terheit.