A mélytengeri Mona Lisa, egy titokzatos és lenyűgöző műalkotás, több százmilliós értékű kincs felfedezéséhez kalauzolta a búvárokat.

A kincs 7200 láb, vagyis több mint 2000 méter mélyen lapult, egy titokzatos világ mélyén, ahol a mélytengeri Mona Lisa vigyázott rá.
A tenger mélyéről, Dél-Karolina partjainál egy dagerrotípián bukkant fel egy híres női portré, amely a mélység Mona Lisájaként vált ismertté. E különleges felfedezés alig tíz évvel ezelőtt történt, és azóta is lenyűgözi a művészetkedvelőket.
A 2014-ben felfedezett hajóroncs nem csupán a különleges dagerrotípiájával hívta fel magára a figyelmet, hanem egy valódi kincsesbányát is rejtett. 2021-re az értékét több mint 750 millió dollárra becsülték, ami igazán lenyűgöző összeg.
Szakértők szerint a hajó 1857 környékén merülhetett el a tenger mélyén, magával hozva számos rejtélyt. A dagerrotípia kétségtelenül a fotográfia korai fejlődésének egyik mérföldköve volt, hiszen ez volt az első olyan, széles körben elterjedt eljárás, amely lehetővé tette a képek rögzítését. Louis Daguerre és Nicéphore Niépce 1827-ben kezdték el finomítani ezt a technikát, amely az 1850-es évek elejére már népszerűvé vált. Így a mélytengeri Mona Lisa dagerrotípiája nem csupán lenyűgöző műalkotás, hanem a hajó életkorát is megerősíti.