A képzés kezdetén a legnagyobb kihívást az jelentette számomra, hogy alkalmazkodjak az angol nyelvű tanulási módszerekhez. - Diákinterjú Király Dorottyával | Diplomátszerzek

"Szerintem a tanulás melletti munka egy rendkívül hasznos tapasztalat, de megfelelő időmenedzsmentet igényel" - mondta Király Dorottya, a BGE Nemzetközi gazdálkodás angol nyelvű BSC-képzés 4. éves hallgatója.
Ez a cikk elsőként az UNI in&out 2025-ös kiadásában látta meg a napvilágot.
Mindig is lenyűgözött a nemzetközi színtér, különösen az a mód, ahogyan a gazdaságok és vállalatok globális összefüggésekben működnek. Kihívásként tűztem ki célul az angol nyelv elsajátítását is, így a diploma megszerzése után könnyebben tudok majd elhelyezkedni a nemzetközi piacon.
Úgy vélem, hogy ez az élmény rendkívül értékes, ugyanakkor komoly időgazdálkodási készségeket követel meg. Néha kihívást jelent a két terület közötti egyensúly megteremtése, de ha valaki elsajátítja az idő hatékony beosztását, az hosszú távon jelentős mértékben támogathatja a személyes fejlődését és a diploma utáni karrierlehetőségeit.
A BGE nemzetközi gazdálkodás szakja izgalmas kihívásokkal teli, ugyanakkor nem lehetetlen feladat a sikeres elvégzése, ha kellő elkötelezettséggel és szorgalommal vágunk bele. Amikor megkezdtem a képzésem, számomra az angol nyelvű tanulásra való átállás okozta a legnagyobb nehézséget. Az első időszakban sokszor éreztem, hogy a nyelvi akadályok megnehezítik a tanulást, de idővel egyre magabiztosabbá váltam.
Úgy vélem, hogy a diploma valódi értéke nem csupán a megszerzés helyétől függ. Sokkal lényegesebb a képzés színvonala, az oktatók hozzáértése és a gyakorlati tapasztalatok elérhetősége. Budapesten rengeteg lehetőség nyílik a kapcsolatok kiépítésére és szakmai gyakorlatok keresésére, míg a vidéki egyetemek sokkal inkább családias, összetartó közösségeket kínálnak, köszönhetően a szorosabb campuséletnek.