A brit miniszterelnök reagált Musk X-en megosztott bejegyzéseire, de a kormányfő nem bocsátkozott véleményezésbe az őt megbuktatni hivatott szavazás kapcsán.


MEGALKUVÁS NÉLKÜL! A világ rohamléptékben változik, a hírek cunamija könnyen betemethet. Egy valami azonban nem változik: az ügy, amelyet a Hetek az olvasóival közösen képvisel. A hit, a család és a nemzet szeretete. Az előfizetésével most ön is támogathatja ezt a fontos munkát: részletek a hetek.hu/elofizetes oldalon.

Ma reggel Elon Musk, a híres milliárdos üzletember és Trump jövőbeli adminisztrációjának tagja, egy különös szavazást indított X-en, amelyben a brit politikába való intenzív beavatkozásról kérdezi az embereket. A felvetett kérdés arra irányul, hogy Amerika felszabadítsa-e a brit népet a zsarnoki kormány elnyomása alól, amelyre a válaszadás lehetősége igen/nem formájában állt rendelkezésre. Hétfői sajtótájékoztatóján Starmer nem adott konkrét választ arra vonatkozóan, mit gondol erről a kezdeményezésről.

Musk, aki a Trump-kormányban várhatóan a kormányzati hatékonyságért felelős társminiszteri tisztséget tölti majd be, az általa birtokolt X portálon ezenfelül az elmúlt időszakban sok egyéb állítás mellett "nemi erőszakban viselt bűnrészességgel" vádolta Starmert, arra utalva, hogy szerinte a jelenlegi munkáspárti brit kormányfő az angol-walesi főügyészség korábbi igazgatójaként nem lépett fel kellő eréllyel a gyerekek elleni szexuális bűncselekményeket elkövető szervezett bűnözői csoportokkal szemben.

Musk egyik posztjában kifejtette, hogy Starmert emiatt...

"börtönbe kellene zárni".

Starmer a sajtóértekezleten, amikor az amerikai milliárdos nyilatkozataira kérdeztek rá, Musk nevét nem említve kifejtette, hogy azok, akik hamis információkat és álhíreket terjesztenek széles körben, valójában nem az áldozatok sorsával foglalkoznak, hanem saját érdekeikkel. A brit miniszterelnök hangsúlyozta, hogy főügyészségi megbízatása alatt több gyermekbántalmazási ügyben indult büntetőeljárás, mint eddig bármikor.

Musk a minap komoly feltűnést keltett azzal a felhívásával is, amelyben a brit szélsőjobb egyik vezéralakja, a tavaly bebörtönzött Tommy Robinson szabadon engedését követelte a brit hatóságoktól. Robinsont, az English Defence League (Angol Védelmi Liga) nevű iszlámellenes egykori jobboldali szerveződés alapítóját tavaly ítélték másfél év börtönre, miután közösségi médiafelületeken közzétett videójában "erőszakos huligánnak" nevezett egy fiatal szíriai menedékkérőt, akit korábban fizikai bántalmazás ért angliai szálláshelyén.

A brit miniszterelnök hétfői sajtóértekezletén az amerikai milliárdos Robinsonnal kapcsolatos felhívására is kitért, mondván: akik Tommy Robinsonról zengenek dicshimnuszokat, nem az igazságszolgáltatásban érdekeltek, hanem egy olyan embert éltetnek, aki utcai erőszakcselekményeket szított.

Related posts