A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem stratégiai együttműködést alakított ki a Mészáros Lőrinc vezette V-Híd Csoporttal.


A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) és Magyarország egyik legnagyobb infrastruktúra-építő vállalata, a V-Híd Csoport stratégiai együttműködési megállapodást írt alá. E megállapodás célja, hogy "új dimenzióba emelje az oktatás és a szakmai képzés összefonódását" - közölte a Mészáros Csoport.

A közös célkitűzés az, hogy az Építőmérnöki Kar hallgatói olyan gyakorlati és versenyképes tudásra tegyenek szert, amely segíti őket a szakmai életben való boldogulásban. Emellett a már dolgozó szakemberek számára folyamatos továbbképzési lehetőségek állnak rendelkezésre. Az oktatási programok és a kooperatív képzések mellett a résztvevők a kutatás-fejlesztés terén is aktívan együttműködnek – állítják.

A megállapodás értelmében a V-Híd vendégoktatókat biztosít a BME alap- és mesterképzéseihez, továbbá az #építő 250 ösztöndíjprogram részeként évente legalább 30 hallgatónak ad pénzügyi forrást. A cég saját alapítású ösztöndíja, a V-Akadémia további 5 tehetséges diáknak ad majd anyagi támogatást és szakmai fejlődési lehetőséget. A cég a fentiek mellett segíti a BME Építőmérnöki Kar Zielinski Szilárd Szakkollégiumának tevékenységét is, ami hozzájárul ahhoz, hogy 6-12 középiskolában pályaorientációs programok valósuljanak meg.

Az együttműködés középpontjában áll az egyetemi tantárgyak tematikájának innovatív fejlesztése, valamint új tantárgyak és tananyagok létrehozása, amelyek célja, hogy a hallgatókat felkészítsék a 21. századi infrastruktúra-építés előtt álló kihívásokra. A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) aktívan támogatja a V-Híd belső képzési rendszerének fejlesztését, ezzel is hozzájárulva a szakmai tudás folyamatos bővítéséhez.

A szakmai együttműködés nem csupán az oktatás és a képzés területére korlátozódik, hanem kiterjed a kutatás-fejlesztés izgalmas világára is. A 2024 őszén Berlinben megrendezett InnoTrans kiállításon a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Építőmérnöki Kara, az osztrák Plasser & Theurer, valamint a V-Híd képviselői már létrehozták háromoldalú megállapodásukat. E megállapodás révén számos innovatív kutatási projekt veszi kezdetét, amelyek célja a vasúti pályák állapotának alapos felmérése, a vasútépítő gépek technológiai fejlesztése, valamint a digitalizált adatfeldolgozás automatizálásának elősegítése.

Tavaly év végén kiderült, hogy a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem is csatlakozik a modellváltó intézmények sorához, ráadásul a MOL szerepe mint fő támogató is felmerült.

Related posts