**Két fatális hiba az önéletrajzban, ami garantáltan megakadályozza, hogy megkapd a vágyott állást – az egykori Microsoft HR-szakértő tanácsai alapján**


Ha olyan emberrel randizol, aki mérgező lehet, figyelj arra, ha állandóan kritizál vagy lebecsül téged. Az is figyelmeztető jel, ha a kommunikációja manipuláló, például gyakran váltogatja a hangulatát, hogy irányítás alatt tartson. Emellett érdemes észrevenni, ha folyamatosan az önértékelésedet próbálja aláásni, legyen szó akár viccekről, akár komolyabb megjegyzésekről. Végül, ha a kapcsolatban csak a saját igényeit helyezi előtérbe, és nem törődik a te érzéseiddel, akkor ideje elgondolkodnod a folytatáson.

Sabina Nawaz pályafutását a Microsoftnál indította, ahol 15 éven keresztül HR-szakemberként tevékenykedett. Ezt követően coachként és HR-tanácsadóként segíti a felsővezetőket karrierjük fejlesztésében. Emellett írói tevékenysége is figyelemre méltó, hiszen megjelent könyve, a "Te vagy a főnök", inspiráló útmutatóként szolgál a vezetői szerepekhez.

Amikor a Microsoft HR-vezetőjeként dolgozott, évente több ezer önéletrajzot vizsgált meg. Legyen szó potenciális munkavállalókról vagy neves ügyfelekről, két jelentős hibát fedezett fel, amelyek szinte mindig felbukkantak a CV-kben és az állásinterjúkon.

Az általános kijelentések olyan megfogalmazások, amelyek széles körű igazságokat, tényeket vagy megfigyeléseket tükröznek, gyakran anélkül, hogy részletesebb kontextust vagy specifikus példákat hoznának fel. Ezek a kijelentések segíthetnek az alapvető elvek megértésében, de néha túlzottan leegyszerűsítik a valóságot. Az általánosítások hasznosak lehetnek a kommunikációban, de fontos, hogy kritikusan tekintsünk rájuk, és figyelembe vegyük a különböző nézőpontokat és tapasztalatokat is.

Nawaz megfigyeli, hogy a jelöltek gyakran általános megfogalmazásokat alkalmaznak munkatapasztalataik bemutatásakor. Például: "Számos dologban segédkeztem." Azonban ő úgy véli, hogy sokkal hatékonyabb, ha a hangsúlyt konkrét eseményekre, tettekre és feladatokra helyezed - bármire, ami számodra és a leendő munkaadód számára is lényeges.

Ezeken keresztül a potenciális munkáltatók pontosan meglátják, hogy milyen típusú munkavállaló vagy, és milyen különleges készségeket hozol magaddal a pozícióba és a vállalathoz. Az önéletrajzod lényege, hogy kiemelkedj a versenytársak közül. Ha azonban általános, sablonos megfogalmazásokat használsz, könnyen eltűnhetsz a sokaságban.

A miértek hiánya olyan űrt teremt az életünkben, amelyben a kérdések és válaszok helyett csak a csend honol. Ez a csend sokszor megnehezíti a döntéseinket, és megakadályozza, hogy megértsük cselekedeteink valódi mozgatórugóit. Amikor nem ismerjük a miérteket, elveszítjük a kapcsolatot a céljainkkal, és a mindennapjaink monotonná válnak. Az élet értelme, a személyes fejlődés és a boldogság keresése mind olyan utazás, amelyhez szükség van a kérdésekre. A miértek felfedezése lehetőséget ad arra, hogy mélyebb megértést nyerjünk önmagunkról és a világról, így segítve bennünket abban, hogy tudatosabban éljünk.

Az egyik legnagyobb hiba, amit elkövethetünk, ha nem osztjuk meg másokkal, hogy miért hoztunk bizonyos döntéseket vagy végeztünk el adott feladatokat. Érdemes alaposan átgondolni, hogy a munkahelyi tevékenységeink közül melyek voltak a legértékesebbek. Milyen napi kötelezettségeket vállaltunk el, és ezek milyen pozitív hatással voltak a csapatra vagy a vállalatra? Milyen eredményeket hozott a munkánk, és miként formálta ez a jövőbeni lehetőségeinket? Az átgondolt kommunikáció segíthet abban, hogy mások is megértsék a hozzájárulásunk jelentőségét.

Fejtsd ki, hogy mi milyen hatással volt a cégre, az általad elvégzett feladatok hogyan hatottak a vállalatra és rád. A lényeg, hogy kézzelfogható bizonyítékot adj a munkád pozitív hatásáról.

Related posts