A 12. századi jóslat sötét képet fest a jövőről, amely a pápa halála után bontakozik ki. Az előrejelzés szerint a vallás és a hatalom összefonódása egy új, zűrzavaros korszakot hoz el, ahol a világot félelem és bizonytalanság uralja. Az emberek hitükben m

Egy 900 éves jóslat figyelmeztet a világvégére, amennyiben Ferenc pápa egészségi állapota továbbra is romlani kezd. Jelenlegi helyzete "kritikus, de stabil", miután február 14-én a római Gemelli Kórházba került. Az orvosai kétoldali tüdőgyulladással és krónikus hörghuruttal foglalkoznak, hogy megpróbálják helyreállítani az egészségét.
Miközben a világ katolikusai Ferenc pápa egészségéért imádkoznak, egy hátborzongató prófécia szerint az egész emberiség aggódhat a "Pápák próféciája" nevű apokrif könyv jóslata okán, amelyet Szent Malakiás írt 1139-ben. Rómában tett látogatása során azt állította, hogy látomást kapott a jövőről, amelyben minden pápa neve szerepelt a világ végéig. Ebben 109 jövőbeli pápáról írt, és az utolsóról így fogalmazott:
A Szent Római Egyház végső megpróbáltatása alatt Péter, a Római fog, áll a középpontban, aki a nehézségek tengerében vezeti nyáját. Ekkor a híres hét dombra épült város el fog tűnni, és a félelmetes Bíró elé kerül a nép megítélésre. A végső óra elérkezik.
A 109. pápa nem más, mint Ferenc pápa, aki különleges módon formálja a katolikus egyház irányvonalát.
Sok vita folyik a "Pápák próféciájának" hitelességéről, mivel a szöveg 1559-ig "elveszettként" volt feljegyezve a Vatikán archívumában. Ráadásul a kutatók azt is megkérdőjelezték, hogy az utolsó pápáról szóló kiterjesztett leírást utólag toldották-e hozzá, mivel az az egyetlen, amely több mint két szóból áll.
Malakiás utolsó, aggasztó víziója sokféle értelmezést kínál: a Róma pusztulását okozhatja egy üstökös megjelenése, egy földrengés vagy akár egy háborús konfliktus is. Ugyanakkor lehetséges egy sokkal békésebb forgatókönyv is: a katolikus egyház befolyásának csökkenése a globális hitelvesztés és a papság iránti érdeklődés drámai visszaesése következtében.